Vianoce sa kúpiť nedajú

Daily Story

Vianoce sa kúpiť nedajú

MARKETING
20. decembra 2022

Je pár dní do Vianoc a tak, ako každý rok zažívame plné obchody, plné ulice tento rok aj neskutočnú nádielku špatných a horších správ. A tak ako každý rok, aj teraz dostávame návody, ako nepodľahnúť virvaru, nenaháňať sa a skúsiť sa nevenovať politikom, ktorí nás medzitým bavia pomýlenými fašiangovými výstupmi.

                Nepôjde to. Nepôjde to dovtedy, kým si každý z nás v sebe nestanoví hranice. Kým si neuvedomíme, že Vianoce sa majú pripravovať a nie kupovať. Že očakávanie v nás môže poraziť konzum a naháňanie sa za vecami, na ktoré si o pár dní ani nespomenieme.

                Cítim to a hovorím to ako marketér, ktorého kolegovia šialeným tempom klikajú reklamy klientov, pripravujú dodávky ešte 23. decembra, realizujú klientske očakávania až do posledných chvíľ pred Vianocami. Nie je to sťažnosť, len konštatovanie. Sme za túto prácu vďační. Aj keď  to zároveň znamená nemožnosť vystúpenia z pekelného kruhu ponuka-dopyt-cena-odbyt. A výsledok – možno niekde bohaté, ale unavené a vyčerpané Vianoce.

                Sú to najkrajšie sviatky roka. Želajme šťastné, pokojné a veselé sviatky. Ale nie len tak do vetra, automaticky. Hovorme to skutočne a úprimne. Možno sa nám toto želanie skutočne splní. Možno, niekedy.

                Za celý kolektív to želám všetkým našim klientom, dodávateľom a ľuďom, ktorým na obsahu záleží viac, ako na forme.