Čo znamená, keď je agentúra “pet friendly” – alebo ako zvieratá vplývajú na atmosféru na pracovisku?

Daily Story

Čo znamená, keď je agentúra “pet friendly” – alebo ako zvieratá vplývajú na atmosféru na pracovisku?

MARKETING
15. decembra 2022

Po celosvetovej pandémii označovanej ako COVID-19 sa v zahraničných korporáciách (Amazon, Nestlé Purina Petcare a pod.) rozmohol fenomén, ktorý umožňuje zamestnancom na niektorých pracovných pozíciách priviesť do zamestnania i svojho domáceho miláčika. Takmer dvojročnou izoláciou a limitovanou sociálnou interakciou sme mnohí pocítili, ako veľmi nám vie byť práve domáce zviera nápomocné, najmä v zmysle emocionálnej podpory, i keď bez slov.

Intenzívnejšie spojenie, ktoré naši zamestnanci so svojimi štvornohými priateľmi nadobudli sme rovnako, ako zahraničné korporácie využili v prospech všetkých, a tak sme sa pripojili k pomyselnej sieti “pet-friendly” pracovísk. V našej agentúre sa ich niekedy zíde aj 5-6, zvlášť keď si miláčikov prinesú aj klienti.

Má to svoje výhody. Vedci zistili, že z hľadiska kolektívu nás môžu zvieratá vzájomne spájať, či emocionálne podporovať. Prítomnosťou psa v otvorenej kancelárii boli zamestnanci viac naklonení k spoznávaniu, či komunikácii. Ľudia, ktorí boli v tesnej blízkosti psa, majú zvýšenú schopnosť koncentrácie, myslenia i plánovania po dobu šiestich týždňov.

Psy sa dokonca dokážu do istej miery naladiť na človeka, a tak pri blízkom kontakte znížiť hladinu stresu až o niekoľko percent. Týmto spôsobom teda nevplývajú iba na psychické, ale rovnako i na fyzické zdravie ľudí.

A ako vyzerá bežný pracovný deň u nás?

V našej agentúre máme možnosť každý pracovný deň privítať dvoch psích zamestnancov. Flora a Joppie je skvelá dvojka talianskych chrtíkov, ktorý dokážu rozveseliť každú smutnú tvár hoci aj v modrý pondelok. Sú skvelými spoločníkmi, poslucháčmi i zdrojmi nápadov. Každému zo zamestnancov dodávajú veľa lásky, radosti, pozitívnej energie a do istej miery aj uvoľnenia na pracovisku.

Flora a Joppie sú skrátka plnohodnotnými členmi nášho tímu a zároveň i jeho neodmysliteľnou súčasťou. Naša pet-friendly agentúra je pre nás i našich štvornohých priateľov veľkým pozitívnym zážitkom.